4η Α' ΕΠΣΔ
ΓΣΠ-Αμπελόκηποι

ΠΕΡΙΘΩΡΙ-ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ 2-3 (παιδικό)

"Ζωντανή" με Καρακάση, θριαμβεύτρια με Σταυριανίδη
Τυπικά γηπεδούχος όπως και στο ματς της 2ης αγωνιστικής ήταν σήμερα η Προσοτσάνη στο ακριτικό Περιθώρι, αντιμετωπίζοντας τον τοπικό Ατρόμητο, προερχόμενη από τη βαριά ήττα με σκορ 7-2 από τη Δόξα Δράμας.
Οι παίκτες του Σπύρου Στεργιάκου εμφανώς επηρεασμένοι από το πρόσφατο αρνητικό  αποτέλεσμα βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ (1-0 17ο), αλλά με τον Καρακάση πριν τη λήξη του ημιχρόνου (1-1 29ο) είχαν φέρει ισορροπία στο ματς.
Στην επανάληψη και πάλι οι τυπικά φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρήκαν πρώτοι το δρόμο προς τα δίχτυα (2-1 50ό), όμως σ' ένα ονειρεμένο τελευταίο 10λεπτο (σ.σ. οι αγώνες είναι διάρκειας 70 λεπτών), οι παίκτες του Σπύρου Στεργιάκου πρωτίστως ισοφάρισαν εκ νέου με τον Καρακάση (62ο 2-2), πριν ο Σταυριανίδης δώσει για μία και...καλή φορά το προβάδισμα στην ομάδα του (2-3 68ο).
Οι μικροί "κυανόλευκοι" μετά και την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής έχουν ρεκόρ 2-1-1 με γκολ 8 υπέρ και 9 κατά.

Τελευταία Ενημέρωση (Σάββατο, 22 Οκτώβριος 2011 22:51)