15. Δροσίδης,
16. Καλαϊτζής Κ.,
17. Παπαδόπουλος

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΔΡΑΜΑΣ 5-1

Σε φιλικό καθαρά προπονητικού χαρακτήρα η Προσοτσάνη επικράτησε με σκορ 5-1 του Φίλιππου Δράμας, με το Στράτο Κονταξή να χρησιμοποιεί κυρίως παίκτες που δεν αγωνίστηκαν καθόλου ή ελάχιστα απέναντι στη Δόξα Δράμας. Τα γκολ σημείωσαν οι: Παλλικάρης (4ο), Χριστοφορίδης (25ο & 34ο), Καλαϊτζής (44ο) και Πάνος (54ο), σ' ένα ματς που διήρκησε 70 λεπτά (δύο ημίχρονα των 35 λεπτών).

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ (Στράτος Κονταξής): Ούσιος (36ο Καλαϊτζής Κυριάκος), Παπαμιχαήλ (42ο Χατζηγεωργιάδης), Γκερμένης (42ο Γιάντσογλου), Παλλικάρης, Φερφέρης (42ο Μουχτάρης), Λάμπρου, Καλαϊτζής Δημήτρης, Ελευθεριάδης, Χριστοφορίδης (42ο Πάνος), Κιοσέογλου, Τσακμακίδης (42ο Σαββίδης Κ. Σάββας).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΔΡΑΜΑΣ (Σάββας Θεοδωρίδης): Ακριτίδης (36ο Σιδηρόπουλος), Τσιγγίζης, Αλεξίου, Ιωαννίδης, Τριανταφυλλίδης, Ηλιόπουλος, Αποστολίδης Λεωνίδας, Αποστολίδης Ανέστης (45ο Ακριτίδης), Ψαρράς, Μπουμπέκι (36ο Βούλγαρης), Τόπι.

Επόμενο φιλικό το Σάββατο 21/08/2010 στις 6:30μ.μ. στο Δοξάτο απέναντι στην τοπική ομάδα.